Нов собственик с няколко проблема

Модератор: Lucy_Peneva

tymypa
редник
редник
Град: София
Кара: Peugeot 407SW 2.0hdi 138hp
Has thanked: 50 times
Been thanked: 21 times

Нов собственик с няколко проблема

Мнениеот tymypa » пет авг 07, 2015 4:20 pm

Здравейте колеги!
Колата е 407sw 2.0hdi и имам няколко проблема с нея.

1. Depolution system fault - свети си постоянно чека на таблото и проблема е следния - при първо палене за деня когато колата е студена и тръгна ако подам съвсем леко повече газ колата забива муцуната и губи всякаква мощност (не тръгва да гасне) забелязвам, че го прави на 1ва и 2ра при ниските обороти. Ако подавам газ едва едва на полусъединител не го прави проблема и като вдигне над 1600-1700 оборота някъде няма никакви проблеми и мога да я настъпя колкото си искам. Проблема го прави само докато е студена като загрее го няма този проблем. Дебитомер, ЕГР, ФАП - мисля, че някое от тези е вероятния виновник за проблема ?
2. Front left bump lamp fault - мисля, че това беше точното съобщение - тази грешка ми я изкарва и пищи доста досадно най-често когато дам ляв мигач и натисна спирачката. Само на ляв мигач не я дава грешката, а понякога я дава и само спирачка като натисна, има дни в които изобщо не се появява този проблем.
3. Напълних климатика (беше празен изцяло) провериха го за течове и нямаше такива всичко беше ок компресора си работи екстра и т.н. карах си няколко дена охлаждаше си супер от всички духалки духаше ледено до днес - запалих колата пуснах климатика и за моя жалост духаше топло... позачаках малко намалих на минимум градусите и от двете страни, но пак си духа топло, спрях го и след 5 мин пак го пуснах и същата работа пак си духа топло от всички духалки.

Ще ходя на диагностика за проблемите, но първо трябва да събера някой лев та да може направо да ги оправя нещата и реших информативно да ви попитам тук ако някой се е сблъсквал с тези проблеми да сподели от какво може да са и как се оправят и колко струва :)

Благодаря ви предварително!

Потребителски аватар
ivoyan
генерал
генерал
Кара: 407 ST CONFORT 2.0HDI/136 FAP BV6
Has thanked: 578 times
Been thanked: 419 times

Re: Нов собственик с няколко проблема

Мнениеот ivoyan » пет авг 07, 2015 5:56 pm

Здравей,
всички описани грешки са познати тук, но причините, съответно разходите за отстраняването им могат да са различни. За всичко на диагностика ще се види. Направи я и тогава сподели какво се е оказало.

За грешката с крушките - обикновено е проблем на задния стоп. Разкачи кабелите на задните стопове и виж дали масата е нагоряла / стопена. Временно решение е почистване и пръскане с контактен спрей. Решение е изкарване на нов кабел и допълнително замасяване. Ако всеки път писка различна крушка обикновено е заминаващ си акумулатор.

За климатика, при мен първо се счупи клапа на климатроника - тогава духа топло само от едната страна. Проблемът беше оправен, но три дни по-късно спря въобще да духа студено отвсякъде. Оказа се повреден вентилатор на двигателя. Ремонтът беше 50лв + нов вентилатор за 600лв. Отвори капака, запали, пусни климатика да духа студено и погледни дали първият вентилатор пред радиатора се върти (би трябвало).

tymypa
редник
редник

Мнениеот tymypa » ср авг 12, 2015 8:22 am

Ебаси вентилатора много пари да не е посребрен нещо :) Дано да не е толкова скъп проблема. Мерси за отговора колега

Потребителски аватар
ra40
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 306 Dturbo, Xsara VTS, 407 V6 & 206 SW
Has thanked: 288 times
Been thanked: 1380 times

Мнениеот ra40 » ср авг 12, 2015 10:43 pm

Скъп,защото е с електроника.
Изображение

tymypa
редник
редник

Мнениеот tymypa » нед авг 16, 2015 12:06 am

За климатика поне се оказа, че е маркуч само. Добре, че момчето разбираше та и бързо го установи проблема. Сега ми остава една диагностика да направя някъде за тоя проблем с изпускателната ситема :)

Joro80
наборник
Кара: peugeot 407 2.0HDI

Мнениеот Joro80 » ср авг 19, 2015 2:27 pm

Здравей колега,би ли дал координати ,защото ходих в 2 сервиза за климатици и само ми взимат парите ,а климатика изпуска в рамките на 1 месец.

Поздрави

tymypa
редник
редник

Мнениеот tymypa » ср авг 19, 2015 9:23 pm

Ето това е номера колега дано и на теб ти свърши добра работа както на мен - 0894761944

tymypa
редник
редник

Мнениеот tymypa » съб сеп 05, 2015 9:22 am

Искам да ви попитам дали е възможно от крива джанта да се усещат вибрации в волана над 130км/ч като се засилват повече при увеличаване на скоростта. Под 130 не се усещат.

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4829 times
Been thanked: 6240 times

Мнениеот NVG » съб сеп 05, 2015 11:13 am

Възможно е колега. Всякакви хлабини по предното окачване, дебаланс по въртящи се елементи, неправилна сходимост водят до вибрации и резонанси понякога в тесен скоростен диапазон.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! ПАРАТА ЕБАВА ФУКАРАТА!
HЕ ПРАВИ НЕПОИСКАНО ДОБРО!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА

Изображение

mitkoivanov89
наборник
Кара: Пежо 407 1.6 HDI

Re: Снимки на 407-ците в подфорума:

Мнениеот mitkoivanov89 » съб сеп 05, 2015 1:34 pm

Изображение
Изображение
Изображение

Мисля че дойде време и aз дa се похвaля с новaтa придобивкa ,a имено пежо 407 ,2007 годинa,1.6 хди двигaтел с 110 конски сили. Колaтa я имaм от около месец и зa сегa впечaтлениятa сa ми положителни. В интерес нa истинaтa бях дълги години върл фен нa aвтомобили от VAG групaтa, но блaгодaрение нa товa което четох в интернет и рaзбирaсе препоръкaтa от мехaникa ми си зaкупих "лъвче". И сегa дa попитaм фaровете от слънцето сa пожълтяли ,някои които ги е чистил,дa сподели и дa дaде съвет дa ги нaпрaвя и aз . Порaди причинaтa че не ми допaдaт . Блaгодaря зa отделеното време

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006

Мнениеот NVG » съб сеп 05, 2015 3:18 pm

Гледам, че е с десен волан, но нека ти е честита и само да те радва колега!
За рециклиране на фаровете "твоя" човек е колегата geraka86
/личен опит, не правя реклама/

Изображение

Kokodin
редник
редник
Град: Варна
Кара: 407 2.0 HDI-FAP-BV6
Has thanked: 45 times
Been thanked: 10 times

Мнениеот Kokodin » съб сеп 05, 2015 7:43 pm

вълнено парцалче + паста за зъби + малко търкане = лъскав фар
Женската логика е травма за мъжката психика!

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » съб сеп 05, 2015 10:55 pm

"Лъскав" фар за ден до пладне! Трайното, качествено рециклиране предполага сваляне и почистване на стъклото отвътре, почистване на лупата, рефлекторите, както и полагане /след полиране/ от външната страна на защитно UV-фолио на 3М.

Изображение

Kokodin
редник
редник
Град: Варна
Кара: 407 2.0 HDI-FAP-BV6
Has thanked: 45 times
Been thanked: 10 times

Мнениеот Kokodin » нед сеп 06, 2015 8:36 am

Това с лупата и рефлекторите има страхотен ефект и според мен е задължително да се прави от време на време. Миналата година го направихме с NAVIGATOR_ и все едно имам нови фарове.
Женската логика е травма за мъжката психика!

Потребителски аватар
velikvn
наборник
Град: Петрич / София
Кара: 407 SW 2.0 HDi 2006
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Снимки на 407-ците в подфорума:

Мнениеот velikvn » съб сеп 12, 2015 4:43 pm

Здравейте всички,
Чисто нов съм, не ме мразете :D Та към колегата Mitko Ivanov
За фаровете може да видиш тоя пич.
https://www.youtube.com/watch?v=UEJbKLZ7RmM

mitkoivanov89 написа:И сегa дa попитaм фaровете от слънцето сa пожълтяли ,някои които ги е чистил,дa сподели и дa дaде съвет дa ги нaпрaвя и aз . Порaди причинaтa че не ми допaдaт . Блaгодaря зa отделеното време
България е една от малкото страни в света ,в която докато караш в насрещното движение може някой да те шибне отзад!
Липсата на доказателства за съществуването на нещо, не е доказателство за неговата липса! Истината е някъде там ...

Потребителски аватар
velikvn
наборник
Град: Петрич / София
Кара: 407 SW 2.0 HDi 2006

Мнениеот velikvn » съб сеп 12, 2015 8:48 pm

Не съм го тествал, но на пастата за зъби не се доверявай!
Имам приятели които с паста(не за зъби) и доста полиране ги подобриха...
Някои с финна шкурка имат успех.
Но за сега не съм правил нищо подобно..
България е една от малкото страни в света ,в която докато караш в насрещното движение може някой да те шибне отзад!
Липсата на доказателства за съществуването на нещо, не е доказателство за неговата липса! Истината е някъде там ...

ivan sharkov
наборник
Град: Sofia
Кара: Peugeot 407SW, 2.0HDI, 2009г.
Been thanked: 2 times

Мнениеот ivan sharkov » вт сеп 15, 2015 10:32 pm

Аз правех фаровете на Сценика ,всяка година.
почвам със шкурка водна шкурка 600 , после 2000, може и 2500
търкане, търкане, после една цигара,
след това абразивна паста и полираща пасти на 3М последователно с вълнен парцал.
Същата последователност на двата предни фара. След това само пастите на задните фарове.
Не съм пробвал UV спрей, като на видеото по - горе , просто си мисля ще би се олющил ако не залепне добре за основата.
Една такава манипулация на предните и задни фарове става за 30-40мин. общо. За шкурки и пасти се дават 10-15лв и стигат за два пъти да се минат всички фарове и стопове.
Резултата е много добър.
След една година слънцето си казва думата и пак така - просто фабричната УВ защита на пласмасата като си замине потъмняването на фаровете е неминуемо, но пълно щастие няма.

tymypa
редник
редник

Мнениеот tymypa » нед окт 11, 2015 9:33 am

tymypa написа:- при първо палене за деня когато колата е студена и тръгна ако подам съвсем леко повече газ колата забива муцуната и губи всякаква мощност (не тръгва да гасне) забелязвам, че го прави на 1ва и 2ра при ниските обороти. Ако подавам газ едва едва на полусъединител не го прави проблема и като вдигне над 1600-1700 оборота някъде няма никакви проблеми и мога да я настъпя колкото си искам. Проблема го прави само докато е студена като загрее го няма този проблем. Дебитомер, ЕГР, ФАП - мисля, че някое от тези е вероятния виновник за проблема ?

Колеги този проблем дали е възможно да е от дюзи?

valioboy
наборник
Кара: 306

system antipollution defaillant ? Chek engine светна ?Спешно

Мнениеот valioboy » съб окт 17, 2015 7:36 pm

Здравейте,съжалявам за може би повтарящата се тема,но на кратко-купих колата вчера и на 20 км. от автокъщата на път за вкъщи светна chek engine-a и даде следната грешка - system antipollution defaillant .До колкото се информирах от форума това е проблем с задръстване на филтъра за твърди частици.Колата е 407 2.0-136 к.с. 2007год. -всички ли го имат въпросния филтър ? Как да разбера дали има такъв филтър и мога ли да стигна така до България ,в смисъл проблем ли ще е.В момента съм във Франция и става въпрос за около 3000 км .Освен ,че свети лампата други признаци няма,колата си върви нормално и всичко е в норми .Тази сутрин докато беше студена пак не светеше лампата и като позагря светна отново .

Ще съм благодарен на всякакви съвети понеже до няколко дни ще ми се наложи да си тръгвам .Мерси предварително на отзовалите се .

Потребителски аватар
ivo_63
генерал
генерал
Град: Русе
Has thanked: 291 times
Been thanked: 370 times

Re: system antipollution defaillant ? Chek engine светна ?Спешно

Мнениеот ivo_63 » съб окт 17, 2015 10:00 pm

писано е много за тоя надпис, диагностика трябва
истината се ражда в спора , но аз не обичам да споря
406 2.2 HDI 2001г. комби ех