Спукано предно стъкло

Модератор: Lucy_Peneva

Потребителски аватар
g_nenchev
сержант
сержант
Град: Sofia
Кара: 508GT
Been thanked: 21 times

Спукано предно стъкло

Мнениеот g_nenchev » вт дек 29, 2009 10:45 am

Колеги, отново съм във филма....спука ми се предното стъкло на колата. Като се прибирах по магистралата ме удари камъче, което излетя от гумата на един камион. Нищо не се случи на момента, но вчера вечерта при тръгване от работа забелязах, че предното стъкло се е спукало(автомобила цял ден беше на пакинга - не съм го карал). Предполагам от се с получила микро-пукнатина от удара с камъчето и в последствие стъклото се е напукало в 2те посоки на образувалата се шупла от удара. Колата е застрахована в Армеец, за щастие имам пълно каско. Тук обаче идват въпросителните...днес мисля да ходя да заведа щета. Обадих се за всеки случай в Кобра да питам какви стъкла предлагат за този модел и вариянтите са 3: Соларно за 205лв, акустично зелено за 614лв. и още някакво за 296лв, като за всички има допълнително +20лв за монтаж. Оригиналното стъкло в СФА с монтажа излиза около 1100лв :? Та някаква идея какво да правя в Армеец? Не искам да слагам стъкло от 200лв на кола за която съм дал близо 20к.... Според вас как да постъпя, ако искат да ме пратят в техен сервиз да ходя ли? или по експертна оценка да искам да ми изплатят сумата? После и стикерите за ГТП и гражданската ще трябва да се сменят май.... добре поне че е края на годината и винетката няма да се наложи да я вадя отново.....
Прикачени файлове
DSC00198.JPG
DSC00198.JPG (75.31 KиБ) Видяна 5289 пъти
Изображение

Потребителски аватар
faerman70
S.T.A.L.K.E.R.
S.T.A.L.K.E.R.
Град: Pripyat & Limansk
Кара: Peugeot § Citroen § DS
Has thanked: 2266 times
Been thanked: 1396 times

Re: Спукано предно стъкло

Мнениеот faerman70 » вт дек 29, 2009 11:09 am

Компромис със стъклото не прави, оригинално си сложи :dikimenti: ;-) .
Само на оригиналното ще се доверя, недай си боже да се счупи фалшивия джамлък по време на движение и то предно :alele: . Стикерите не са проблем, със сошоара на :ohaa: нагряваш нежно и се свалят :kodapraish: . ако те притеснява, имаше и процедура за издаване на нови, но как, къде :? , за мен е бюрокращина, аз със сошоара :evalata: .
Успех :( .
Изображение
Первой марш Т34-76, Харков- Москва 743 км.
Русской армии много национальностей, но для врага все Русские!

Потребителски аватар
penco
генерал
генерал
Град:    
Has thanked: 499 times
Been thanked: 389 times

Мнениеот penco » вт дек 29, 2009 11:42 am

За винетките, няма никакъв проблем, ако си запазил документа с който е купена и стикера с баркода.

Потребителски аватар
MrMike
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: Peugeot 206 SW XS 1.6 16V BVA JBL BLUE
Has thanked: 199 times
Been thanked: 231 times

Мнениеот MrMike » вт дек 29, 2009 2:34 pm

Аз сменях също предно стъкло, но поради друга причина. Летящ телефон в купето. :lud:

Заведох щета и въобще не се замислих какво да бъде - оригинално от СФА. Струваше 890лв. + лепило 100лв.

В СФА на Ботевградско шосе ми го смениха, но ги връщах, че не бяха сложили всичко. Но това е нормално. Когато ти сложат стъклото пробвайте сензорите. Поливай ги с вода, за да видиш дали работят, защото това е фина работа. Моето стъкло добре е поставено само долу една от корите не е сложена както трябва. Но не ми се занимава. НЕ прави компромис за предно или каквото и да било стъкло на колата. В Кобра са от турция и не ги знаеш какви са имат и някакви скъпи варианти, но пък чувам много отрицателни мнения относно поставянето.

Винетките и стикерите ги махат много лесно посредством една машинка, която ги награвя и те се отлепват. После ги залепиха на новото без проблем. Това ти е най-лесната работа.
Peugeot 206 SW 1.6 16v :: BLUE Santorine :: BVA AL4 40mm. :: JBL :: Leather :: 195/45/16::
Before:
Dimmed Peugeot 407 SV Executive White Gold :: Cofran oil :: xFAP ::

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 3008 GT 2.0BlueHDI 180 EAT, бивш 407 2.0HDI,136+,16V, BV6 и ред още.
Has thanked: 6121 times
Been thanked: 5365 times

Мнениеот Pepino » вт дек 29, 2009 8:02 pm

И аз препоръчвам само оргинално стъкло , което би следвало да бъде и с UV-защита освен всички други достойнства. Застрахователят не трябва да се услушва, особено при ''пълно каско'', защото стъклата нямат амортизизация по принцип. Всичко случващо се с тях е повреда(надрано, спукано и т.н.).
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
Един форум - Един клуб - Една цел

off
редник
редник
Кара: peugeot 407 2.0 HDI
Been thanked: 4 times

Мнениеот off » вт дек 29, 2009 8:51 pm

Армеец ако откажат на колегата да му платят оригинално стъкло, и му кажат да си сложи в Кобра. Аз съм на 100% сигурен че ще се опитат да го залъжат с евтиния вариант. Колега ти си платил пълно каско и стъклото ти е оригинално не се подлъгвай с менте. Аз имах същия проблем точно с армеец, но след дълго грачене и нерви се съгласиха на оригинално.

Потребителски аватар
g_nenchev
сержант
сержант

Мнениеот g_nenchev » вт дек 29, 2009 11:03 pm

Колеги, днес вече ходих в Армеец да заведа щета. За съжаление няма как стъклото да бъде подменено в СФА защото нямат договор с тях, а и автомобила е на 4 години. Вариянтите който ми предложиха: 1. да отида в Кобра да ми го сменят и да се върна при тях с фактурата да ми я осребрят; 2. по експертна оценка да ми платят и после сам да си решавам къде да го сменям.
Лошото е, че цената на стъклото в Кобра и в СФА е коренно различна, говорим за четворна разлика!! Егати тъпото, нямам думи. Нали като си направиш каско, би трябвало при някаква щета автомобила да ти бъде върнат по един или друг начин в състоянието в което е бил преди "злополуката". Според мен монтирането на турско стъкло за 200лв. не е като да съм с оригиналното...
Сега ще чакам 14 дни "експертите" да оценят щетата и да ми изплатят сума "х" , която според мен ще е далеч от сумата "у" с която ще се наложи да се разделя за да върна автомобила в предишното му здравословно състояние....
Ако сумата която предложат от Армеец не ме устройва, мога ли да оспорвам по някакъв начин??
Досега не ми се беше налагало да ползвам каското (дори и на предишният автомобил) и не съм много наясно с процедурите..
Благодарности на всички и ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА 2010г. :) :lol:
Изображение

Потребителски аватар
MrMike
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 206 SW XS 1.6 16V BVA JBL BLUE
Has thanked: 199 times
Been thanked: 231 times

Мнениеот MrMike » вт дек 29, 2009 11:12 pm

Хмм, интересно. Моята също беше на 4г. когато това стана. Пробвай с проформа фактура. Нямаш ли застрахователен агент?
Peugeot 206 SW 1.6 16v :: BLUE Santorine :: BVA AL4 40mm. :: JBL :: Leather :: 195/45/16::
Before:
Dimmed Peugeot 407 SV Executive White Gold :: Cofran oil :: xFAP ::

Потребителски аватар
nick
генерал
генерал
Град: Milano
Кара: 307 SW 2.0HDi '02 90hp ризда СТ барабар с летНи 16" Ariane
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Мнениеот nick » ср дек 30, 2009 1:57 am

Ако си намериш втора употреба оригинално стъкло от кола на части, няма ли да е по-тънко от сума "х" :idea:
Изображение Никво дзън Изображение Dude Изображение The Bad News
Доколко спазваш правилата зависи не от националността ти, а от мястото където се намираш! Изображение

Потребителски аватар
g_nenchev
сержант
сержант

Мнениеот g_nenchev » ср дек 30, 2009 9:49 am

Предполагам, че ще е по-евтино. Сега май ми остава само да чакам да ми изплатят сумата и после да го мисля....
Весели празници, колеги. :)
Изображение

Потребителски аватар
faerman70
S.T.A.L.K.E.R.
S.T.A.L.K.E.R.
Град: Pripyat & Limansk
Кара: Peugeot § Citroen § DS
Has thanked: 2266 times
Been thanked: 1396 times

Мнениеот faerman70 » ср дек 30, 2009 10:49 am

:psuwaj:
Отивай и дигай скандал, търси, пиши, федерация за защита на потребителя, комисия за финансов надзор и т.н. Отиди в СФА за експертна оценка на щетата, ба*ти и Армеец ли :psuwaj: . Аман от ...
Де що видя ше разправям. Гняв народен, гняв Божи, некоректните застрахователи сами от глад да умрат :kodapraish:
Изображение
Первой марш Т34-76, Харков- Москва 743 км.
Русской армии много национальностей, но для врага все Русские!

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 3008 GT 2.0BlueHDI 180 EAT, бивш 407 2.0HDI,136+,16V, BV6 и ред още.
Has thanked: 6121 times
Been thanked: 5365 times

Мнениеот Pepino » ср дек 30, 2009 11:59 am

n i c k написа:Ако си намериш втора употреба оригинално стъкло от кола на части, няма ли да е по-тънко от сума "х" :idea:

Като давате акъл, всъщност знаете ли за какво става дума? Втора употреба няма!!! Няма как да се демонтира тази лепена ''витрина'' без поражения!
g_nenchev, както по-горе споменах, стъклото на колата по принцип няма амортизация - или е поразено или не, и ако застрахователят се опитва да мине по ''тънката лайсна'' се разправяй. При 4-годишен автомобил с ''пълно каско'' да те пращат в ''Кобра'' е престъпление! Тук във форума също има застрахователни консултанти - memberlist.php?mode=viewprofile&u=14083 - motceto е много коректна и е помогнала на доста хора тук. Успех !!!
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
Един форум - Един клуб - Една цел

Потребителски аватар
mncazzaro
редник
редник
Град: Варна
Кара: Peugeot 407 2004
Контакти:

Мнениеот mncazzaro » ср дек 30, 2009 3:00 pm

:spam:
faerman70 написа::psuwaj:
Отивай и дигай скандал, търси, пиши, федерация за защита на потребителя, комисия за финансов надзор и т.н. Отиди в СФА за експертна оценка на щетата, ба*ти и Армеец ли :psuwaj: . Аман от ...
Де що видя ше разправям. Гняв народен, гняв Божи, некоректните застрахователи сами от глад да умрат :kodapraish:

Нищо ново под слънцето...Колега,какво очакваш ? (ще кажеш не знаеш към кой е)
Иначе за такива застраховки аз разчитам на ДЗИ :ibree:
Пробваха се да ми откраднат колата и разбиха задния джам,застрахователя веднага се свърза с дилъра и ми поръчаха ново оригинално... нямам какво да кажа :ibree: :biri:
Peugeot 407 2.2i бензин
Subaru B9 Tribeca LIMITED - USA Tuning 3.0
Toyota Corolla 1.6
Nissan Primiera 1.8i black edition

Потребителски аватар
hadji
сержант
сержант
Кара: Peugeot 407 2.0 HDI, Partner 2.0 HDI
Been thanked: 8 times

Мнениеот hadji » вт яну 05, 2010 6:33 pm

Ненчев много съжалявам за стъклото. Иначе никакви компромиси и го сменяй по скоро защото може да ти се разпадне по всяко време.
Само да уточня, че различните застрахователи имат различни условия. Например условията на пълното каско на ДЗИ е следното: след 3-тата година имате право да оправите само една щета в рамките на застрахования период в "доверен сервиз на производителя", т.е. в СФА. Аз бях четвърта година, когато ми се пръсна задното стъкло. Признаха щетата и го оправих в Кобра. За съжаление бяха прави защото вече имах такава (боядисване на покрив) оправена в СФА в същия застрахователен период. Затова прочети внимателно условията на Армеец. Може да е нещо подобно. Правил ли си други щети миналата година?

Потребителски аватар
g_nenchev
сержант
сержант

Мнениеот g_nenchev » вт яну 05, 2010 6:50 pm

Еми аз колата я карам от май месец 2009г. Досега не съм имал абсолютно никакви щети и нищо не съм завеждал. Ще прочета общите условия по застраховката да видя какво пише там. Дори вече ги прегледах, но за същаление нищо не пише. Ясното е само, че не попадам в графата автомобили до 3 години. Добре, ако да кажем от Армеец ми платят 300лв. за стъклото, аз имам ли някакво право да оспорвам? Те естествено ще кажат, че за тази сума могат да ми поставят предно стъкло, но за мен това не е възстановяване на автомобила във вида му преди "щетата", защото както вече споменах разликата в качеството ще е огромна!
Изображение

Потребителски аватар
hadji
сержант
сержант

Мнениеот hadji » ср яну 06, 2010 3:21 pm

Ами щом не пише в условията на Армеец - това е положението. Истината е следната - в момента всички застрахователи са затегнали кранчето заради кризата и пада голямо циганене. Това го знам от приятел застраховател.
По добре се откажи от експертната оценка и искай в Кобра поне да ти сложат най-скъпия вариант "акустично зелено" за 600лв. Излез им с номера, че твоето е тонирано и че трябва да има еди какви си сензори и т.н. или просто искай повече пари. Гони ги до дупка, макар, че и те си знаят мурафетите.
При мен смяната на задното в Кобра излезе 301.00 лв с лепилото и труда. По принцип съм много доволен от тях, но все пак тук става дума за предна "витрина". Не искам да ет подвеждам.
Иначе по принцип за мен лично в България основно има 2 читави застрахователни компании: ДЗИ и Алианц. Това от личен опит и разкази и впечатления на приятели и съфорумци.

Потребителски аватар
meshov
наборник
Град: Бургас/София
Кара: пежо 407 ST Executive 2.0 HDI 136hp model 2004

Мнениеот meshov » ср яну 06, 2010 5:55 pm

Аз си смених преди година предното стъкло 2пъти за 1 месец. Сложиха ми го в пежо на Ботевградско ... много забележки имам от този сервиз добре че не съм им аз шеф , колкото и да им плащат пак им е много :)
след това го смених в ПЕТСИМПЕТ май така се казваше сервиза, но беше съм 460 лв ако не бъркам - акустично зелено, такова ми беше оригиналното и вече повече от година съм си с него нямам проблеми и оплаквания. Единственият недостатък е, че го нямаха и трябваше да го почакам около седмица.
There's gonna be one speed: mine.

Потребителски аватар
g_nenchev
сержант
сержант

Мнениеот g_nenchev » ср яну 06, 2010 6:25 pm

Колега, можеш ли да провериш как точно се казва фирмата? И къде евентуално се намира? Още чакам да ми преведат пари, но сигурно края на тази или началото на другата седмица ще ги преведат и трябва да действам. Ако качеството на стъклото е добро, няма да се замисля за тази цена. Все пак е почти 2 пъти по-евтино от това в СФА.
Изображение

off
редник
редник
Кара: peugeot 407 2.0 HDI
Been thanked: 4 times

Мнениеот off » ср яну 06, 2010 10:00 pm

Здравейте, аз не съм най-големия и най-умния във форума, но моето мнение е, че хубаво и евтино няма. Това е само плод на нашите желания.

Потребителски аватар
hadji
сержант
сержант

Мнениеот hadji » чет яну 07, 2010 10:21 am

meshov написа:Аз си смених преди година предното стъкло 2пъти за 1 месец. Сложиха ми го в пежо на Ботевградско ... много забележки имам от този сервиз добре че не съм им аз шеф , колкото и да им плащат пак им е много :)
след това го смених в ПЕТСИМПЕТ май така се казваше сервиза, но беше съм 460 лв ако не бъркам - акустично зелено, такова ми беше оригиналното и вече повече от година съм си с него нямам проблеми и оплаквания. Единственият недостатък е, че го нямаха и трябваше да го почакам около седмица.

Относно въпросната ПЕТСИМПЕТ - по принцип ДЗИ имат договор и работят с тях за счупени стъкла. Колегата сигурно е застрахован там. Когато правих моето задно стъкло първо ме пратиха там, но понеже го нямаха се наложи да го сменя в Кобра. Самият ПЕТСИМПЕТ се намира съвсем близо до Кобра в един отвратителен заден двор и трудно може да се нарече сервиз - грозни бараки, едва го намерих. Не видях къде се вкарват колите, но мястото никак не ми се видя читаво, така, че въпреки всичко те съветвам да избереш Кобра. Дето се казва и в двора може да ги лепят - не е голяма философия в крайна сметка
Както виждаш от поста на колегата няма гаранция, че и в СФА ще ти го наоправят качествено.
А на колегата Off който казва, че "хубаво и евтино няма" само ще кажа, че е много далеч от истината. Сигурен съм, че в СФА печалбата им за въпросното стъкло е поне 200%, а то може и да е съвсем същото. В Кобра твърдят, че работят и с турски и с европейски стъкла, което се потвърждава и от различните цени, които са ти предложили. Сложи акустично зелено и с малко късмет няма да имаш проблеми, както колегата по-горе.

Върни се в “407”