Помощ за оглед на 406 от обява във Враца

Разговори на всякакви интересни теми, свързани с колите от марката.
DenaByte
наборник
Град: Казанлък

Помощ за оглед на 406 от обява във Враца

Мнениеот DenaByte » пон ное 26, 2018 5:13 pm

Здравейте колеги !

Сменям стария 406 със нов (нов хаха...) фейсливтов и следя ето тази обява от месец два
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=8wbj29
https://www.cars.bg/offer/c2823443

Започна на 2700 след месец свали на 2300 оня ден е свалил на 2000 лв. - явно щото е на бензин и не му я купуват си мисля, ама имам желание аз да я взема.

Въпросът е че се намира на майка си Райна, аз съм в централна България и пътя ми до там е около 250 км отиване само. Иска ми се да знам дали колата си струва да отида, тъй като от доста време не може да я продаде - да не би аджеба да и има нещо дето може да се види пък той не казва.

Та искам да помоля за помощ, някой от района или от враца ще е идеално, дали не може да хвърли едно око когато има възможност - нито бързам нито нищо, тази другата по-другата седмица там до 15-16ти декември имам време.

Не търся степен на износеност на ангренажен ремък накладки дискове и такива тънкости които се виждат у сервиз, важно ми е да знам че няма нещо фрапиращо което се вижда при нормален оглед и евентуален тест драйв. За предварителна информация ми е интересно работи ли климатика, читав ли е акумолатора, много ли лопа окачването, заминал ли е съединител, скърца ли някоя ролка някъде, трудно ли влизат скорости, има ли следи от някои по-голям удар - такива неща.

Ще бъда много благодарен, и мога да черпя по една бира таз добра душа, ако се намери такава ! :brrr:

Потребителски аватар
ivo_63
генерал
генерал
Град: Русе
Has thanked: 291 times
Been thanked: 370 times

Re: Помощ за оглед на 406 от обява във Враца

Мнениеот ivo_63 » пон ное 26, 2018 7:57 pm

Липсват лайсните на праговете на вратите, имало е нещо ...., вероятно праговете са сменяни поради ръжда или не знам какво ..... И колега , от Враца нищо не се купува ....Половината от изредените екстри тая кола ги няма. Без да я гледам на живо мисля , че е скрита лимонка.
истината се ражда в спора , но аз не обичам да споря
406 2.2 HDI 2001г. комби ех
1.6 TDCI - HDI now

Потребителски аватар
mfj
редник
редник
Кара: 307 Estate Restyled 2.0 HDI 138 hp
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Мнениеот mfj » пон ное 26, 2018 11:02 pm

Аз съм на същото мнение. Много е вероятно да е обръщана по таван. Изглежда крива отвсякъде. Във всеки случай дупките по горната част на праговете не са заводски, възможно е да са я изпъвали чрез тях. Освен това, капака на двигателя и капака на багажника са с различни междини спрямо калниците. А на предния десен калник откровено не са му уцелили цвета. Изобщо... бегай далеч от нея :)

DenaByte
наборник

Мнениеот DenaByte » пон ное 26, 2018 11:59 pm

Мале мале :D за праговете е ясно те шестиците си го имат често този проблем, но не бях забелязал тези външни проблеми с кривите части. Мале мале много съм благодарен за бързата реакция колеги, живи и здрави !

Потребителски аватар
maxxymilian
генерал
генерал
Град: Монтана/Козлодуй
Кара: 4007 2.2HDI DCS Lion Edition, 206SW 2.0 HDI 90 бивши:407 2.0 HDI, 406 1.8 16v, 405 GL 1.6 90
Has thanked: 683 times
Been thanked: 829 times

Мнениеот maxxymilian » вт ное 27, 2018 2:00 am

1.8 лайсни на праговете няма. На вратите също. Фугите са си нормални за почти пълнолетна кола. Тука става дума за 2 бона май или аз нещо бъркам. Вие искате да е с фабрична боя без забележки ли? Мен лично колата ми харесва. Не виждам фрапантни проблеми. А как разбрахте че е обръщана по таван по снимки не ми се коментира. Кой ремонтира обръщана по таван кола с цена 2 бона. П. С. Дупките по Прага СА заводски. Там просто липсва уплътнение на щопки което лесно и често се къса.

Потребителски аватар
penco
генерал
генерал
Град:    
Has thanked: 499 times
Been thanked: 389 times

Мнениеот penco » вт ное 27, 2018 7:32 am

Е, за кола на 18 години каква да е? Прилично си изглежда, от 2007 се кара в България както се вижда от сайт. А пък качеството на снимките е такова, че не се знае кое криви- обектива или тенекето. За такава сума, приказки за боя на калник и фуга на резервоара звучи като майтап...

Потребителски аватар
daniel cvetkof
генерал
генерал
Град: Русе,зад Олимпа
Кара: C Crosser 2.2hdi,207 1.6 hdi
Has thanked: 824 times
Been thanked: 486 times

Мнениеот daniel cvetkof » вт ное 27, 2018 10:43 am

Колата е ниско изпълнение и за това няма лайсти и прахозащитните гумени уплътнения на праговете-дори не е с климатроник и задни ел.стъкла.
Колкото повече,толкова повече! ме4о Пух

Потребителски аватар
ivo_63
генерал
генерал
Град: Русе
Has thanked: 291 times
Been thanked: 370 times

Мнениеот ivo_63 » вт ное 27, 2018 11:34 am

В тези отвори на праговете минават едни гумени уплътнения на щипки. Няма начин да паднат и на четирите врати. Колата е правена нещо , не съм тенекеджия , но не бих я взел. Цената не коментирам, за мен колата струва 0 лева. Както каза колегата - с най-ниски ниво на оборудване , фейса и само едни фарове .....
истината се ражда в спора , но аз не обичам да споря
406 2.2 HDI 2001г. комби ех
1.6 TDCI - HDI now

Потребителски аватар
daniel cvetkof
генерал
генерал
Град: Русе,зад Олимпа
Кара: C Crosser 2.2hdi,207 1.6 hdi
Has thanked: 824 times
Been thanked: 486 times

Мнениеот daniel cvetkof » вт ное 27, 2018 11:46 am

Гумените уплътнения са две и са открай до край на прага-не са отделни за всяка врата.„
На първо четене преден,десен калник е пребоядисван.
Тоя цвят дамаска се слага само на най ниското изпълнение-но пък има сензор дъжд!Няма абаносовите лайстни на вратите като на таблото.
Както е поръчана
Колкото повече,толкова повече! ме4о Пух

Върни се в “Основен / общ”