Отписване на кола от КАТ

Разговори на всякакви интересни теми, свързани с колите от марката.
srednia
наборник
Град: пловдив
Кара: peugeot 206XS 2.0 hdi 90hp
Has thanked: 1 time

Отписване на кола от КАТ

Мнениеот srednia » чет дек 20, 2018 12:48 pm

колеги здравейте,миналата седмица претърпях ПТП при което ми свалиха номерата на колата и сега са в КАТ :udri: ,днес отивам с големия талон да я бракувам за да я махам за скрап и от там ми казаха че имам наказание 6 месеца и не мога да я бракувам,в същото време от моргата ми казват няма значение и така ще я вземем...Та въпроса ми е ако я предам така какви може да са последствията за мен имам ли право да я предам,имат ли право да ми я изкупят при това положение.След 6 месеца така или иначе ще я бракувам като изтече въпросното наказание,но до тогава трябва ли да държа колата .....изключвам това че някои може да я подкара с други номера ако евентуално я предам за скрап понеже трудно може да я възстанови да не кажа невъзможно .Благодаря предварително на които е запознат

Потребителски аватар
Араламби
лейтенант
лейтенант
Град: GDPR
Has thanked: 175 times
Been thanked: 137 times

Re: Отписване на кола от КАТ

Мнениеот Араламби » чет дек 20, 2018 12:55 pm

При бракуване, заптиетата не ги интересува физически автомобила, а само да им върнеш скъпоценните номера. За теб остава само набутването с данък за още половин година.
Трябва да вземеш и документ, че е предадена в оторизирана за разкомплектуване фирма, ще ти трябва след това за бракуването.

srednia
наборник

Мнениеот srednia » чет дек 20, 2018 1:02 pm

те това е че номерата са при тях ,мисълта ми беше след 6 месеца като отида с тоя документ че е предадена на такава фирма за да я бракувам да няма ти що си я дал нали имаше наказание и подобни други неуредици

VK
редник
редник
Been thanked: 3 times

Мнениеот VK » чет дек 20, 2018 7:58 pm

Предавай я за скрап, а с тази бележка (от рециклиращата фирма) можеш да отидеш и след 1 година и след 2 години. Тук идеята е да избегнеш плащането на глоба. Имаш ли връчено наказателно постановление (където пише колко е глобата) ?

srednia
наборник

Мнениеот srednia » чет дек 20, 2018 9:42 pm

нямам нищо връчено нито е излязла глоба,просто днес на гишето ми казаха не можеш да я бракуваш номерата са ти при нас,но имаш наказание от половин година и чак след това можеш да дойдеш и да я бракуваш.какво имаш впредвид с това "Тук идеята е да избегнеш плащането на глоба"? извинявам се за глупавия въпрос но наистина не съм наясно

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ
Град: Сливен
Кара: Peugeot 207 SW 1.6 HDI 110к.с. FAP
Has thanked: 364 times
Been thanked: 692 times

Мнениеот 207RCup » чет дек 20, 2018 11:02 pm

Не коментирам защо са свалени номерата... Реално регистрацията ти ще бъде служебно прекратена за 6 месеца.

От тук нататък- след изтичането на наказанието с лична карта и талон ще отидеш в ПП и ще бракуваш автомобила. Там с бележка в данъчното.
Автомобила може да бъде предаден на вторични, но двигателя няма как да бъде регистриран на друг автомобил, докато не бракуваш изцяло твоя.
Успех!
ВАЖНО: ЛС от "доброжелатели" се трият без да се четат!
Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон
the_animal33 написа:Спрете земята искам да сляза.

[Ръчно плетени хамаци

srednia
наборник

Мнениеот srednia » пет дек 21, 2018 7:29 am

благодаря ви за информацията

mgrigorov
генерал
генерал
Град: София
Кара: ше 206 SW 1.4 16V LPG
Has thanked: 55 times
Been thanked: 72 times

Мнениеот mgrigorov » съб дек 22, 2018 7:55 pm

Колеги, а за записване какви документи ще ми трябват ? На едната кола ми свалиха номерата и сега през февруари трябва ли да я карам в КАТ или може да си взема само нови номера, нали вече не слагат нитове на задните номера. Като дойде времето за новата регистрация колата все още ще си има гражданска и преглед, дали те ще си важат ?

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ
Град: Сливен
Кара: Peugeot 207 SW 1.6 HDI 110к.с. FAP
Has thanked: 364 times
Been thanked: 692 times

Мнениеот 207RCup » съб дек 22, 2018 8:01 pm

Регистрира се наново. Отиваш с валидна ГО, правоспособен водач, големия талон и пускаш заявление. Може да си носиш и заповедта за прекратяване на регистрацията или накратко казано НП-то.

Подготви я за преглед на канала. Номера на рама, мотор, външен вид, осветление, оборудване и т.н. Да е годна за регистрация.
ВАЖНО: ЛС от "доброжелатели" се трият без да се четат!
Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон
the_animal33 написа:Спрете земята искам да сляза.

[Ръчно плетени хамаци

mgrigorov
генерал
генерал
Град: София
Кара: ше 206 SW 1.4 16V LPG
Has thanked: 55 times
Been thanked: 72 times

Мнениеот mgrigorov » ср дек 26, 2018 12:30 pm

Мерси за инфото.
Честита коледа .