Внимавайте с избор на автомобил от автокъщи !

Разговори на всякакви интересни теми, свързани с колите от марката.
Потребителски аватар
Араламби
лейтенант
лейтенант
Град: GDPR
Has thanked: 175 times
Been thanked: 137 times

Re: Внимавайте с избор на автомобил от автокъщи !

Мнениеот Араламби » чет окт 20, 2016 9:12 am

Външния и вътрешния дизайн започва да се харесва след 10-12 години, когато са навъртели по 4-500 хил. км. и се появят по пазарите тук на 127000.

Dr Watson
полковник
полковник
Град: VT.bg
Кара: 406 HDI комби
Has thanked: 3 times
Been thanked: 58 times

Мнениеот Dr Watson » чет окт 20, 2016 10:36 am

Доста се бъркаш. 406 ми харесваше през 2003-2004 когат фейслифтовите бяха на 2-3г максимум. 407 не ми харесва откак съм ги видял и до момента нямам промяна в мнението. 508 изглеждаха като отрезвяване след лудостта на 407, но като загледах вътре оформлението се отчаях.

Потребителски аватар
krassitch
лейтенант
лейтенант
Град: Видин
Кара: Пежо Експерт 1,9 ТД
Has thanked: 29 times
Been thanked: 86 times

Мнениеот krassitch » чет окт 20, 2016 4:16 pm

Не случайно 405 стана кола на годината-в дизайна нямаше никакви залитания,всичко е семпло и функционално.После започват да правят все по-нестандартни коли,за разлика от Фолксваген.Без да са по-качествени,немските щайги са многократно по-купувани-масовият потребител ги харесва повече на външен вид,а и вместимостта на багажника не страда от кофти дизайн

Потребителски аватар
ivo_63
генерал
генерал
Град: Русе
Has thanked: 291 times
Been thanked: 370 times

Мнениеот ivo_63 » чет окт 20, 2016 6:38 pm

Немските коли са предпочитани, защото битува легендата , че не се чупят. Доколко е вярно, аз не знам. Имал съм и немски и италиански и френски. На немските се чупеше какво да е. На италианските - само това на което пише made in Germany. Пежото кой знае какви ядове не ми е създавало. Много надеждни и хубави са японските , но масово гният. То не може и така , и така де ... Немската легенда идва от митичните Голф2, Ауди 80, Мерцедес 124. От там нататък - само боклуци. Няма вече такива коли, но българина си знае - немското е безсмъртно. В две войни им бяхме съюзници и пак не си научихме урока. :) :) :) .
истината се ражда в спора , но аз не обичам да споря
406 2.2 HDI 2001г. комби ех
1.6 TDCI - HDI now

Потребителски аватар
stk
лейтенант
лейтенант
Град: София
Кара: 406 1.8 16V (EW7 J4) Husky, model 2003
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Мнениеот stk » пет яну 06, 2017 12:54 pm

Купих си БМВ Е39 530 бензин, автомат, 2002 година от Швейцария за ретро кола, за лятото за събота и неделя и като съм във ваканция. Естественно цената му не е 7 000 лв, каквито са в мобилето издънените от каране и най-вече от неподържане дори и от Швейцария.
Хубавото на колите от Швейцария е, че може да си изискаш сервизна история и история на техническите прегледи. Там се описва километража всяка година. Моята е на 260 000 км и е като нова отвън и отвътре. Маняшка.
Та въпроса е, че с малко заплащане се вади тази информация и веднага се установява доколко сервизната книжка и километража са достоверни.
Във всеки звяр има поне малко човещина,
в мен няма никаква, значи не съм звяр !
-------------------------------------------
Две неща ми трябват на земята, това са любовта и свободата.
Живота бих пожертвал за любов, но любовта да дам за свободата съм готов!

Върни се в “Основен / общ”