Внимавайте с избор на автомобил от автокъщи !

Разговори на всякакви интересни теми, свързани с колите от марката.
Потребителски аватар
<Lubo>
генерал
генерал
Град: София
Кара: Peugeot 406 2.0 HDi
Has thanked: 303 times
Been thanked: 151 times

Re: Внимавайте с избор на автомобил от автокъщи !

Мнениеот <Lubo> » пет ное 28, 2014 2:22 pm

В сервиза на брат ми доста често идват коли от чужбина, които после отиват по борсите. В действителност идват страшни дараци и в общия случай се отстранява най-належащото с цел колата да има поне търговски вид. Като цяло дори колата да се заведе на преглед много от подводните камъни остават скрити. Така, че както прочетох по-горе покупката на "нов внос" е изцяло и само късмет и щом си решил да си поемеш риска е малко смешно след това да се оплакваш, че не ти е провървяло.

Потребителски аватар
ivo_63
генерал
генерал
Град: Русе
Has thanked: 291 times
Been thanked: 370 times

Мнениеот ivo_63 » нед ное 30, 2014 8:45 pm

Ами и аз лично недоумявам защо българина предпочита курник в неизвестно състояние пред кола карана в Бг , на която собственика може да извади 4-5 фактури какво е сменил и да знае, че колата е горе -долу читава / не е от магазина все пак/
И да разкажа и аз една куриозна история в Горубляне. След свършване на малко задачи ми остана доста време и реших да се разходя по пазара, но с мен е и съпругата ми, която хабер няма от коли, но с мен за компания. Аз гледам бараки - тя гледа лъскави джипове, по едно време спира и заглежда някакъв джип и джамбаза веднага скача / мъж и жена заедно на пазара - потенциални купувачи/ и вика " елате да видите , уникат - но 10 години и на 89 000 км само. Съпругата ми е чувала от мъжките разговори доста за колите , но не можа да се въздържи и взе да се смее и вика Ивчо , ела бе , ела да видиш тая кола била почти от магазина. Джамбазина веднага се омете , но вече и жените без опит знаят за какво иде реч.
Като цяло повечето от колите са почти мъртъвци и причината поради която се продават в Германия и България е все една - иде дебел ремонт и искаме да се оттървем от колата. Добрия вариянт е - купувам си друга по-нова и по-хубава. Мисля , че шанса за читава кола е по-голям с карана в Бг, но с някой друга фактурка, че и тука има едни - сменено еди какво си ама нямам документ, в крайна сметка - свали ли се цената достатъчно , веднага се продава.Първия ден хвалба колко тънко е взел колата , след това - да еба и скапаната марка.Ами за 2000 лева - толкова.Иначе и за 20 000 може греда да се удари.
истината се ражда в спора , но аз не обичам да споря
406 2.2 HDI 2001г. комби ех
1.6 TDCI - HDI now

Потребителски аватар
Raev
генерал
генерал
Град: София/Стара Загора
Кара: VW Passat 2.0TDi DSG & Skoda Octavia 2.0TDi
Has thanked: 81 times
Been thanked: 105 times

Мнениеот Raev » нед ное 30, 2014 9:05 pm

Пазените и малко карани коли са скъпи. Това е реалността. Взехме на зет ми преди 2,5 години Мазда 6 на 80хил км. Купувана и карана в БГ. Със сервизна история. Струваше 15хил, а в същото време имаше нов внос на по "130-140"хил. км за под 8-9 хил. лв... Правете сметка. Въпроса е че сега е на 160хил. км и е влизала в сервиз само за масла, филтри и един нов акумулатор. ;-)

А до колегата с 107цата - http://suchen.mobile.de/auto/peugeot-10 ... RT&lang=en

Можеш да видиш цените и да разбереш защо имаш проблеми :)

Потребителски аватар
Danda69
генерал
генерал
Град: Радомир
Кара: 406 2.0 16V ,205 1.9 DKZ automatic , 405 2.0 automaic
Has thanked: 494 times
Been thanked: 978 times

Мнениеот Danda69 » нед ное 30, 2014 9:34 pm

ivo_63 написа:Ами и аз лично недоумявам защо българина предпочита курник в неизвестно състояние пред кола карана в Бг , на която собственика може да извади 4-5 фактури какво е сменил и да знае, че колата е горе -долу читава / не е от магазина все пак/

Ами логиката е "железна" - "Щом е карана в Б-я по тия пътища е разбита" . Показваш му фактури - той си мисли " Егати и кошницата - толкова неща и сменил" .......... Друго си е да ти кажат "нов внос" - виж как звучи . Балъка си мисли , че ония "западняците" печелят пари от въздуха , дето дишат , и след пълно обслужване ги подаряват на такива като нас ........ Наивниците няма да свършат , кой каквото и да им обяснява .
Мойто Пежо , най-хубавото
0899 84 9985 - Данчо

Потребителски аватар
vladeto_nedev
наборник
Град: ПЕРНИК
Been thanked: 4 times

Мнениеот vladeto_nedev » пон дек 01, 2014 10:36 am

Благодаря ти, колега Raev, истината е една и само една ........."евтината риба - мирише не само от към главата", сега като оправим и "удара" - горе-долу толкова, колкото в линка ти!

Потребителски аватар
krassitch
лейтенант
лейтенант
Град: Видин
Кара: Пежо Експерт 1,9 ТД
Has thanked: 29 times
Been thanked: 86 times

Мнениеот krassitch » пон дек 01, 2014 6:43 pm

Повечето купувачи се фокусират върху километрите и годината на производство,и искат супер поддържана кола за малко пари.Това се търси-цена,цена,и пак ниска цена.Ако му предложиш добре поддържан автомобил на 16 години,предпочита лъскава кошница на 10.Ако някъде има някой луд Джамбо,решил да внася най-доброто-той ще фалира-просто клиентите няма да го оценят :) Евтино и... хубаво,ама не баш.Кола вече ще купувам само след тест-драйв и преглед в сервиз,а автокъщите дето не искат-да си държат "куклите"

Потребителски аватар
ivo_63
генерал
генерал

Мнениеот ivo_63 » пон дек 01, 2014 7:25 pm

Raev написа:Пазените и малко карани коли са скъпи. Това е реалността. Взехме на зет ми преди 2,5 години Мазда 6 на 80хил км. Купувана и карана в БГ. Със сервизна история. Струваше 15хил, а в същото време имаше нов внос на по "130-140"хил. км за под 8-9 хил. лв... Правете сметка. Въпроса е че сега е на 160хил. км и е влизала в сервиз само за масла, филтри и един нов акумулатор. ;-)

А до колегата с 107цата - http://suchen.mobile.de/auto/peugeot-10 ... RT&lang=en

Можеш да видиш цените и да разбереш защо имаш проблеми :)

откъде я взехте ?
Защото мога да дам и такъв пример - мой приятел върна в магазина / няма да кажа марката освен на ЛС / карана кола на 5 години на около 350 000 км и направи така модерното бей-бак , тоест взе нова с доплащане. Колата му я оцениха на 12 000 , но стана така че той намери купувач , който му даваше повече от оценката и отиде да си я "прибере" , ама греда - не я дават и това е. Човека казва - добре бе купувам си я пак наново за 12 000 / тя спазарена за 15 000/, а ония не я дават и след един здрав скандал се оказа, че не я дават , защото вече е сервизирана - километража отишъл на 125 000 км.
Друг мой приятел след щета тотал му наплатиха парите и той продаде колата на сервиза. След 2 месеца , докато си търси кола я откри в голям град в Южна България , като бей-бак продажба / върната от лизинг/ на космическа цена с уверението , че е перфектна / беше търкулната през таван/. Позна я по документите - наглеците бяха снимали документите да доказват годината на колата / беше на 2 г. колата/
Не изключвам възможността да има и честни търговци, но още не съм ги срещал. Ама има време!
1.6 TDCI - HDI now

Потребителски аватар
Raev
генерал
генерал
Град: София/Стара Загора
Кара: VW Passat 2.0TDi DSG & Skoda Octavia 2.0TDi
Has thanked: 81 times
Been thanked: 105 times

Мнениеот Raev » пон дек 01, 2014 10:59 pm

Взехме я от собственик колата. Хората се връщаха с детето от море точно. Имаше се забележки като всяка кола - боядисвани и провиснали брони. Карана беше от жена градско в София. Ама няма нищо идеално в този живот :)

Потребителски аватар
ivo_63
генерал
генерал

Мнениеот ivo_63 » вт дек 02, 2014 11:22 am

късметлия сте - не сте уцелили нов внос
1.6 TDCI - HDI now

realprofesora
редник
редник
Град: Стара Загора
Кара: 307SW1.6HDI 110HP,207-1,4HDI
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Мнениеот realprofesora » вт дек 02, 2014 2:05 pm

Moй познат наскоро се находи по автокъщи да гледа коли и нищо не можа да му хареса,(търсеше Ситроен Ксара за 5500хил лв) накрая даде 6000 и взе от човек карана, но обслужена с фактурите(купена от магазин в БГ чисто нова) даже и номерата не сменя защото си беше от нашия град :bushon: . Сега се радва .
skype-dinkosiтел: 0877046889 СтЗагора, диагностика на автомобили на тънки цени

Dr Watson
полковник
полковник
Град: VT.bg
Кара: 406 HDI комби
Has thanked: 3 times
Been thanked: 58 times

Мнениеот Dr Watson » вт дек 02, 2014 6:19 pm

ivo_63 написа:Ами и аз лично недоумявам защо българина предпочита курник в неизвестно състояние пред кола карана в Бг , на която собственика може да извади 4-5 фактури какво е сменил и да знае, че колата е горе -долу читава / не е от магазина все пак/

Добра логика, но все пак какво имаш предвид под карана в Бг? Купена чисто нова в Бг или просто не е нов внос? Защото ако е второто, всичко е една самозаблуда. Мислиш - щом не е от автокъща, значи е добра и поддържана. А ако разбереш, че предишния собственик я е купил преди 2-3г от Горубляне какво излиза? Че просто човек си намира самоутеха и успокоение, че е направил по-добър избор. То точно затова връщат и километражите - ако я видиш на 250хил няма да си кажеш "тая поне не е превъртана", а - "ами ако преди е била на 400 хил?".

Потребителски аватар
ivo_63
генерал
генерал

Мнениеот ivo_63 » вт дек 02, 2014 6:32 pm

Имам предвид, че ако не си купиш кола от мародер, а нормален човек и ти извади фактури , че е сменил съединител , демпфер, дюзи , други подобни скъпи части и ремонти , че има минат реглаж на ходова част и то не преди 150 000 км, демек кола с някаква доказуема история в близки километри, си струва да се купи, защото на пазара джамбазите казват : това е колата , така дойде , сядай , карай ако ти хареса - взимай я, гаранцията е до мига на плащането.
Разбира се аз съм виждал обяви със сменен съединител да речем и като питам кога е сменен ми казват - преди 130 000 км - демек не го броя за читав вече.
Всичките си коли съм продавал без да бутам километражи - колкото пише - толкова, на колко са реално нямам идея, въпроса е че са били без проблем / аз правя по 7 000 км на година и една кола ако я карам 5 години, даже за смяна на ангренаж не стигам/, скоро видях продадена от мен кола през 2004 г. 4-5 - ти собственик си я караше и беше много доволен. Винаги съм си поддържал нещата в перфектна кондиция, но скоро видях един пич написал - никога не съм сменял ангренажи и масло - купувам една барака за 1000 лева , карам една година и я продавам за 1000 лв. Хората сами избират от какъв човек да си купят колата. И сега в колата ми има един топ фактури - почти 80 % от това , което съм правил по нея / за някои неща в интерес на истината нямам фактури - които са дреболии/. И колите ми ги бутат само грамотни хора - не обичам да ходя на случайни сервизи , щото е 10 лв по-евтино. Предната ми кола беше Алфа и ходех във Варна във фирмения сервиз :)
Последна промяна от ivo_63 на вт дек 02, 2014 6:42 pm, променено общо 1 път.
1.6 TDCI - HDI now

Потребителски аватар
selianin
генерал
генерал
Град: isperih
Кара: 307-HDI 1,6 -90
Has thanked: 679 times
Been thanked: 187 times

Мнениеот selianin » вт дек 02, 2014 6:33 pm

И да разкажа и аз една куриозна история в Горубляне. След свършване на малко задачи ми остана доста време и реших да се разходя по пазара, но с мен е и съпругата ми, която хабер няма от коли, но с мен за компания. Аз гледам бараки - тя гледа лъскави джипове, по едно време спира и заглежда някакъв джип и джамбаза веднага скача / мъж и жена заедно на пазара - потенциални купувачи/ и вика " елате да видите , уникат - но 10 години и на 89 000 км само. Съпругата ми е чувала от мъжките разговори доста за колите , но не можа да се въздържи и взе да се смее и вика Ивчо , ела бе , ела да видиш тая кола била почти от магазина. Джамбазина веднага се омете , но вече и жените без опит знаят за какво иде реч.
Като цяло повечето от колите са почти мъртъвци и причината поради която се продават в Германия и България е все една - иде дебел ремонт и искаме да се оттървем от колата. Добрия вариянт е - купувам си друга по-нова и по-хубава. Мисля , че шанса за читава кола е по-голям с карана в Бг, но с някой друга фактурка, че и тука има едни - сменено еди какво си ама нямам документ, в крайна сметка - свали ли се цената достатъчно , веднага се продава.Първия ден хвалба колко тънко е взел колата , след това - да еба и скапаната марка.Ами за 2000 лева - толкова.Иначе и за 20 000 може греда да се удари.

Ами и аз лично недоумявам защо българина предпочита курник в неизвестно състояние пред кола карана в Бг..

Ами и аз недоумявам защо Р.Б. Е ТРЕТИЯ СВЯТ ? (може би за това че сме неплатежоспособни,знам ли
но е факт да ни предлагат стари и източна сглобка(Опел). :bushon:
--I love peugeot 307----

Dr Watson
полковник
полковник

Мнениеот Dr Watson » вт дек 02, 2014 6:44 pm

ivo_63 написа:Имам предвид, че ако не си купиш кола от мародер, а нормален човек и ти извади фактури , че е сменил съединител , демпфер, дюзи , други подобни скъпи части и ремонти , че има минат реглаж на ходова част и то не преди 150 000 км, демек кола с някаква доказуема история в близки километри, си струва да се купи, защото на пазара джамбазите казват : това е колата , така дойде , сядай , карай ако ти хареса - взимай я, гаранцията е до мига на плащането.
Разбира се аз съм виждал обяви със сменен съединител да речем и като питам кога е сменен ми казват - преди 130 000 км - демек не го броя за читав вече.

Така става. Но пак не можеш да си съвсем сигурен дали нещата не са украсени. Моят довод Против новия внос е най-вече за по-евтините коли. Ако е кола за 15-20 хил дали да е нов внос или не е спорен въпрос. Но при 3000-4000лв да си купиш нов внос означава да си купиш кола за 1500-2000лв - остатъка е докарване, печалба и замазване на дефекти. По-добре да дадеш 4000лв за карана в БГ кола, която се е обезценила с времето и е била купена за 7000-8000. Обикновено цените на караните в Бг коли са съобразени с новия внос и са малко по-ниски, а реално би трябвало да са по-високи.

Потребителски аватар
ivo_63
генерал
генерал

Мнениеот ivo_63 » вт дек 02, 2014 6:51 pm

Защото българина си мисли, че като купува нов внос Мерцедес е каран от сърдечно-съдов хирург в Мюнхен. Истината е , че хер Гюнтер, който наистина е хирург след като и е врътнал 600 000 км, теглейки 2 тона каравана до Испания и обратно , я е продал на Асан - бг гастарбайтер или румънски мангал и той като я е покарал и като разбрал , че трябва да и прави ремонт за 4 000 евро я натикал в автокъща и оттам е пристигнала в Бг.
Смятайте сами - 800 лева е докарването на една кола, 1000 лева е печалбата на джамбазина и ако цената и е 2500 лева, какво остана да е струвала колата ?!
За тая цифра която се получава не бива да се надявате, че купувате кола - просто е 1.5 тона желязо.
1.6 TDCI - HDI now

Потребителски аватар
selianin
генерал
генерал
Град: isperih
Кара: 307-HDI 1,6 -90
Has thanked: 679 times
Been thanked: 187 times

Мнениеот selianin » вт дек 02, 2014 9:38 pm

Колега (разбира се по форум). Убивате мечти всякакви.Защо разбивате табуто :нов внос до 120 000
управляван само от един старец(ца),в перфектно състояние ,обслужен,качваш се и .. :kodapraish:
--I love peugeot 307----

Потребителски аватар
Danda69
генерал
генерал
Град: Радомир
Кара: 406 2.0 16V ,205 1.9 DKZ automatic , 405 2.0 automaic
Has thanked: 494 times
Been thanked: 978 times

Мнениеот Danda69 » вт дек 02, 2014 10:39 pm

:spam:
Затова ме "кефи" форума - тема от преди "N" години , с няколко страници мнения , прочиташ последното - темата те заинтригува и пишеш , без да си прочел тези преди теб и незнаейки , че повтаряш чуждо мнение . Най-фрапантно е с вицовете - срещаш виц в мрежата , копираш и публикуваш тук , а друг преди теб е направил същото ден-два по-рано .
:spam:
Мойто Пежо , най-хубавото
0899 84 9985 - Данчо

Dr Watson
полковник
полковник

Мнениеот Dr Watson » вт дек 02, 2014 11:38 pm

Най-несравнимо е в БГ-мама - гледаш тема от 30 страници. Дори и да искаш да напишеш нещо, като се замислиш няма смисъл. Мненията се трупат с такова темпо, че твоето едва ли ще го прочете някой.

Потребителски аватар
daniel cvetkof
генерал
генерал
Град: Русе,зад Олимпа
Кара: C Crosser 2.2hdi,207 1.6 hdi
Has thanked: 825 times
Been thanked: 489 times

Мнениеот daniel cvetkof » ср дек 03, 2014 5:39 pm

selianin написа:Ами и аз лично недоумявам защо българина предпочита курник в неизвестно състояние пред кола карана в Бг..

защото колега колкото пъти съм си взел кола карана в Бг,толкова пъти съм правил основно ходова част и още нещо,
а като дойде отвън поне ходовата част е перфектна(и не само тя),защото на 306-та ми взета през 2007г от нов внос,съм сменил от едната страна 3( :shock: )шарнира,а от другата си стои и е в идеално здраве онзи с кйто дойде колата от Италия
прави си изводи какви части продават в магазините у нас
Колкото повече,толкова повече! ме4о Пух

Потребителски аватар
ivo_63
генерал
генерал

Мнениеот ivo_63 » ср дек 03, 2014 6:30 pm

аз пък понеже много коли съм сменил ще кажа само за последните три
мондео на 7 години нов внос - след 95 км точно - събори се съединителя, който струваше колкото на 5 коли ходовата част / без алуминиевите носачи/ - 800 кинта и после повлече предни дискове + 200 кинта още / мастора чукал по дисковете да извади полуоската/, така че стартирах яко и повече нов внос не съм купувал и следващите 2:
алфа , карана в бг 6 години - за една година каране сменен 1 кормилен накрайник / 20 лв/ и лагери на заден мост /41 лв комплекта/= 130 лв с труда
пежо / сега/, карано в Бг - 90 лева бяха всичките ми части по ходовата част / 2 биалетки+някаква щанга отзад+жила ръчна/ + реглаж преден и заден мост+труд = 160 лева, а и Таньо ми смени един лагер макферсон- към 50 лв с труда - не помня
В общи линии моите наблюдения сочат , че при нов внос ходовата част е здрава , но почти винаги има съединител за смяна - кой на 95 км кой на 9500 км , но в рамките на първата година на 70% им се случва / Танер взе пежо, май нов внос той да каже за съединителя :) :) :) , че гледам го возеше в багажника/
1.6 TDCI - HDI now

Върни се в “Основен / общ”