Помислете преди да купувате кола!!!

Разговори на всякакви интересни теми, свързани с колите от марката.
Потребителски аватар
SmartonoseN
сержант
сержант
Град: Padova,Italia
Кара: 206 1.1i
Has thanked: 50 times
Been thanked: 52 times

Re: Помислете преди да купувате кола!!!

Мнениеот SmartonoseN » пет окт 15, 2010 4:36 pm

Я да направя едно включване сега :) много отдавна следя форума (може би от 16 годишен,вече съм на 19) и с любопитство четях новите теми-къде весели,къде не толкова...и нямах търпение да си купя кола и да е ПЕЖО,а манията ми по марката се заражда през далечната 97 година,когато съм бил само на 6 години,баща ми имаше 205ти номер дизел 1,8 червена GRD после я смени,но аз останах влюбен в тази марка коли и ето ме и мен с 206ца (по която има работа,но за сега ме радва всеки ден) ПОЗДРАВИ на всички пежоткаджии :)
Изображение
So написа:Превода на български в Сървизбокса е правен от полицай Крабтрий от сериала "Ало, ало" и е добре да не се разчита на него.

Митako
редник
редник
Град: Sofia
Кара: Peugeot 306 2.0 HDI Break
Been thanked: 2 times

Мнениеот Митako » пет авг 26, 2011 3:36 pm

:biri:

Потребителски аватар
pr0fessor
лейтенант
лейтенант
Град: Варна
Кара: peugeot 306 xtdt 7B

Мнениеот pr0fessor » съб сеп 03, 2011 10:41 am

едно въпросче за кола, в момента съм с 405 1,9 чист дизел на 221 000 км 1991 година, баща ми има 406 1,9 td пак горе долу на такива км. обаче не ми харесва колко се разваля (не че и моята не я правя, но разликата е 5-7 години) та 406 определено е голяма и с голяма липса на видимост, седалките са много по неудобни от на 405-цата (пък и двигателя не пали от четвърт оборот, както е на мойта...)... та си мислех за 306 седан със всички екстри, но като гледам, че е с по малки гуми, по късо е и по тясно, и липсата на място на задните седалки (поне така четох), много почвам да се чудя колко си струва заради единия климатик и турбото (щото ако вземам пак ще е дизел xud9). отделно четох, че шумоизолацията на купето не била добра, та да ми кажете + и -
а да, и да не забравя и пластмасите - скърцане, щото едва ли ще си намеря бройка след 1998-а, пък искам и да е без компютър който да управлява нещо по двигателя...
също така ме интересува пушенето при форсиране - мойта не пуши (тоест който кара зад мен няма как да разбере че е дизел), но на баща ми препушва яко в началото (бе на право си става мъгла отзад)...
Дикиментите ти не фатят дикиш. Демек, нещо не е таман с именцето и паролката. :)

Потребителски аватар
MechaN1c
генерал
генерал
Град: София
Кара: ден за ден, гледа си кефа...
Been thanked: 44 times

Мнениеот MechaN1c » пет сеп 09, 2011 5:54 pm

Ми какво да ти кажем, ти сам си изброи достатъчно плюсове в полза на 405 - цата. А като човек, който кара същата 406 - ца като на баща ти мога да кажа, че пуши зверски много при настъпване, на малките скорости върви все едно тегля бус, седалките не съм забелязал да са неудобни, но определено отзад като седнат 3 - ма човека с нормално тегло е тясно, иначе за двама е перфектно. Паленето не е за хвалене, а за развалянето и неочакваните ремонти по-добре точно аз да не ти говоря по тоя въпрос... :lol: Виж за шумоизолацията на купето мога да кажа, че е добра, поне на мен ми харесва (едно от малкото неща, които харесвам в тая кола). Пластмасите също не ми скърцат (поне на мен), с туба съм, която дъни почти винаги когато колата е в движение вече 2 години, нищо не се е разтропало или разскърцало. :) И като цяло колата върви по-енергично на високите скорости, съответно при мен е след 100км/ч. При настъпване 160км/ч ги прави от раз, до към 180 вече по-бавно ги стига. :)
Ако имаш нещо конкретно питай на лично, много мога да говоря за тая кола (406 - цата), ама да не оспамваме иначе хубавата тема. :evalata: Иначе за 405 нищо не мога да ти кажа, ама ти нали караш такова...

П.П Да кажа и аз нещо по темата. От средата на 2007 - ма следя форума, а по-късно и се регистрирах, понеже се оказа, че ще взимам 406 - цата. Голям ми беше мерака на колата в началото, а и хората от форума ми се видяха свестни, отзивчиви и като цяло готини. Ама не се мина много време и колата почна да ми трови живота откъм повреди, дребни разходи (които като се съберат за месец стават непоносимо големи). Та така и до ден днешен... Булшинството от посещаващите сбирките почнаха да се делят на групички, да гледат надменно, неприветливо и тн... Това си е лично мое мнение и не искам да обидя когото и да било, поради тая причина съм престанал много отдавна да ходя по сбирки. В комплект с пълното ми разочарование от колата се получи преплитане от разочарования. За щастие във форума все още може да се получи ценна информация по дадени въпроси относно колите. А като цяло моята кола е истинско проклятие и често се налага да търся инфо относно проблеми. :roll:

ПежБГ
наборник

Помислете преди да купувате кола!!!

Мнениеот ПежБГ » пон ное 25, 2013 5:11 pm

Кчествено пежо за около 5 500лв ? Кой модел ? Сега карам 307.

andrei_4
редник
редник
Град: Lom
Has thanked: 2 times
Been thanked: 28 times

Мнениеот andrei_4 » пон ное 25, 2013 7:16 pm

Честно казано колегата който казва за проблемите с пежака и че е напълно разочарован от колата, мога да че няма да е първия нито последния, кофти е когато се случва ... Мой приятел си купи нова кола, това добре но след месец почнаха проблемите и то не технически, просто не извади късмет с колата, то не бе драскане по нея , ударена, човека направо му се се стори черен живота...

ПежБГ
наборник

Мнениеот ПежБГ » съб дек 07, 2013 3:47 pm

:? съдба

karloson
наборник
Град: Pleven
Кара: Peugeot 308 CONFORT PACK 1.6HDI 90
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times
Контакти:

Мнениеот karloson » съб дек 07, 2013 9:53 pm

Здравейте! След като изпратих стария Фиат Мареа в заслужена пенсия, другата седмица минавам в лагера на Пежо с ето този симпатяга:
http://occasion.peugeot.bg/?page=used&subpage=9&id=1896
Надявам се, че не съм сгрешил в избора си и ви моля да помагате, когато се налага:)

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4829 times
Been thanked: 6240 times

Мнениеот NVG » съб дек 07, 2013 10:12 pm

Добре дошъл в обществото на ревностните ценители на славната марка колега! Честита да ти е и да те радва без проблеми. Ако все пак се явят - дружно ще помагаме. :bravo:
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! ПАРАТА ЕБАВА ФУКАРАТА!
HЕ ПРАВИ НЕПОИСКАНО ДОБРО!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА

Изображение

Потребителски аватар
selianin
генерал
генерал
Град: isperih
Кара: 307-HDI 1,6 -90
Has thanked: 679 times
Been thanked: 187 times

Мнениеот selianin » пон дек 09, 2013 9:55 pm

Kолега Нилс (NVG ) ! Бихте ли ми посочили поне една причина да не съм "ревностен"(и сега да
имах други коли , пак бих ги предал на вторични) ?
Красива ,безпроблемна,безгрижна(в Лясковец почервенях след оглед на на друга 307 ,не за друго
а просто месеци наред преден капак не съм повдигал то и има ли нужда след като се изписва на
таблото),съвременна,за мен си е единствена. :biri: :biri:
--I love peugeot 307----

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4829 times
Been thanked: 6240 times

Мнениеот NVG » пон дек 09, 2013 10:21 pm

Категорично ти "забранявам" учтивата форма към мен! Твоята кола е уникална и само радости да ти носи, освен работата, която ти върши! И не се заглеждай по чуждите ... коли! Твоята е най-хубава! Познаваме се - не се шегувам. :biri:
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! ПАРАТА ЕБАВА ФУКАРАТА!
HЕ ПРАВИ НЕПОИСКАНО ДОБРО!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА

Изображение

Потребителски аватар
faerman70
S.T.A.L.K.E.R.
S.T.A.L.K.E.R.
Град: Pripyat & Limansk
Кара: Peugeot § Citroen § DS
Has thanked: 2270 times
Been thanked: 1400 times

Мнениеот faerman70 » вт дек 10, 2013 12:39 pm

selianin написа:... просто месеци наред преден капак не съм повдигал то и има ли нужда след като се изписва на таблото

:idea: към контекста ще донадя, :roll: все пак в месеца един път го повдигам, око да види и ръка да пипне, та дето се вика и мотора дали е там :kodapraish: :evalata: .
:biri:
Изображение
Первой марш Т34-76, Харков- Москва 743 км.
Русской армии много национальностей, но для врага все Русские!

Потребителски аватар
selianin
генерал
генерал

Мнениеот selianin » вт дек 10, 2013 1:42 pm

И , имате право ! Преди при смяна на масло на дв. майсторите като изтърват ключ не падаше на
земята.(двигателя си е на място но "онова" под двигателя нема :ibree: ) :biri: :biri:
--I love peugeot 307----

Потребителски аватар
selianin
генерал
генерал

Мнениеот selianin » вт дек 10, 2013 1:56 pm

NVG написа:Категорично ти "забранявам" учтивата форма към мен! Твоята кола е уникална и само радости да ти носи, освен работата, която ти върши! И не се заглеждай по чуждите ... коли! Твоята е най-хубава! Познаваме се - не се шегувам. :biri:

Няма да се съобразя със "забраната" ВИ !(съгласен за последствията и ще продължа да ВИ уважавам
никой не може ми забрани не сте единствен достоен за уважение от мен в клуба, а един от "тях" ) :biri:
По съборите видях много по хубави коли от моята, даже по стари но си факт.(да не се заглеждам
:да си сложа капаци на очите-"кон с капаци" ? )
Моята е една от най-икономичните (4,0/100 на 9 960км) и може би съм влюбен (както се изрази
друг колега). :biri: :sbirka: :sbirka: :sbirka: :ibree: :ibree:
--I love peugeot 307----

Потребителски аватар
ico_106
генерал
генерал
Кара: Citroen Berlingo(служебно с право на лично ползване) Nissan Almera N15GTI
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Мнениеот ico_106 » вт яну 21, 2014 11:03 am

Здравеите колеги (надявам се скоро и приятели) Преди 2седмици си купих моя Пежко :D В процес на реставрация е но се надявам като го постегна да започна да идвам по збирките,както и да се присъединя към клуба. От както почнах да посещавам форума наистина станах фен на пежо :brrr: Браво за всичко :evalata:
EmO_SKORPIONA написа:Може разбира се, но рано или късно пак ще си купиш Пежо :lol:

Виж бъдещето си--->Изображение
П.С.Събирам за шестак :bushon:

Потребителски аватар
ivo_63
генерал
генерал
Град: Русе
Has thanked: 291 times
Been thanked: 370 times

Мнениеот ivo_63 » пет окт 17, 2014 9:13 pm

Здравейте колеги,
като си купя кола веднага я снимам, привеждам я в перфектно състояние и .... пускам обява, че я продавам, защото читава кола се продава с месеци, а читава кола как се купува е отделна тема ! Снимките ми служат за ориентир колко км съм и врътнал, защото правя по 7-8000 на година и ако я карам година - две докато я продам съм отнел доста малко от ресурса и колата е в добра кондиция. Досега не съм имал една и съща марка кола - просто купувам тая , която е добра за момента. Никой не ме е псувал за кола купена от мен , наскоро видях една от моите коли продадена през 2004 г. и заговорих човека - беше възхитен от нея / купил я през 3-4 ръка след мен и читава все още/. Сменил съм доста коли, нямам продадени на Надин, поддържам си ги перфектно и не ги душа никога. Тая от подписа ми вече е 800 кинта над цената на която я купих и още ще вкарам в нея, но барака няма да карам никога !Единствено забелязах , че няма голямо предлагане на части 2-ра употреба, защото някои неща няма нужда да се купуват нови / скоро ще и купя лети джанти - гледам няма голямо предлагане/, видях един колега да продава дюзи по 80 лв броя , на предната ми кола смених четирите и ги купих за 80 лв комплекта / комън рейл двигател , няма да казвам марката да не ям бой от админа/.
истината се ражда в спора , но аз не обичам да споря
406 2.2 HDI 2001г. комби ех
1.6 TDCI - HDI now

krasisavov
наборник
Кара: peugeot
Been thanked: 3 times

Мнениеот krasisavov » чет ное 19, 2015 12:04 pm

То трябва да се поддържа колата, не като някои хора решават, че ще я продават, спират да я поддържат, не я правят и накрая я продават на някой да се чуди човекът откъде му е дошла на главата.

simeonstoqnov
наборник
Град: Haskovo
Кара: peugeot
Been thanked: 3 times

Мнениеот simeonstoqnov » ср дек 02, 2015 7:27 pm

Някой знае ли колко пари ще ми излезе да отида до Германия с автобус и после да си взема кола от там и с нея да се върна?

Потребителски аватар
raitsoni
редник
редник
Кара: VTS 2.0 HDI 110cv
Been thanked: 19 times

Мнениеот raitsoni » ср дек 02, 2015 7:44 pm

Между 110-160 евра е билета,град?. Гориво+винетки+путарини(ако минаваш през Сърбия).Зависи от километрите,колата(двг.)200-400евра.Кинти за ядене и спане.Автобуса къде ще те стовари,вътрешен превоз.С деве думи ,намираш и ти я докарват...

Потребителски аватар
ivo_63
генерал
генерал
Град: Русе
Has thanked: 291 times
Been thanked: 370 times

Мнениеот ivo_63 » ср дек 02, 2015 10:14 pm

simeonstoqnov написа:Някой знае ли колко пари ще ми излезе да отида до Германия с автобус и после да си взема кола от там и с нея да се върна?

Първо погледни цените в мобиле.де, колите от частни лица , които са читави са скъпи, автокъщите им се държат от мангусти които купуват коли от моргите. Такава можеш да си купиш и тук. Ако търсиш кола до 2 000 еврака ще бъдеш разочарован. Над 2500 почват по-читавите с докарването + 800 евра / път , спане , кафета, такси/ , за 2800 мажеш да се пребориш и тук. Ако търсиш читава кола и имаш бюджет /4000 + еврака/ си струва приключението.
истината се ражда в спора , но аз не обичам да споря
406 2.2 HDI 2001г. комби ех
1.6 TDCI - HDI now

Върни се в “Основен / общ”